Take a fresh look at your lifestyle.

Fransa Gezisi İçin Harika Bir Rota

0

Fransa Gezisi İçin Harika Bir Rota

 

Şimdi sizlere öyle bir şehirden ve o şehirde gezebileceğiniz öyle muhteşem yerlerden bahsedeceğiz ki, belki de yazımız biter bitmez bir sonraki işiniz uçak bileti bakmak olacak. Kim bilir?

Fransa veya Fransa gezisi denildiğinde hemen hepimizin aklına ilk gelen yer  o romantik şehir; Paris. Oysa Fransa; 65 milyonluk nüfusundan daha fazla turist akınına uğrayan bir şehir olarak, Paris’in yanı sıra çok kıymetli bir çok turistik bölgeye sahip. Bunlar nereler mi? Örneğin; Bordeaux, Marsilya, Normandiya ve daha niceleri…

Gelin şimdi, Fransa gezisi için oluşturduğumuz bu muhteşem rotaya beraberce bakalım…

 

  1. Paris

Paris, Fransa’ya giden herkesin mutlaka uğrayacağı ilk durak belki de. Şehrin içerisinde ki o inanılmaz Eyfel Kulesi’nin manzarası, sabırla çıkacağınız 1665 basamak merdivene yada 324 metre uzunluğundaki asansör yolculuğuna fazlasıyla değiyor. Üstelik, arkadaşlarınızla bu manzaranın sohbetlerini uzun uzadıya konuşabileceğiniz ve çimenlerin üzerinde keyif yapabileceğiniz Champ de Mars ise, kulenin hemen aşağısında sizi bekliyor olacak…

 

  1. Bordeaux

 

Fransa gezisi için bir diğer tavsiyemiz ise; Bordeaux. Bordeaux, M.Ö. 3000’li yıllarda yerleşim yeri haline gelmiş muhteşem bir liman şehri. Üstelik, şarapları ile de dünyaca ünlü. Ortaçağ mimarisini soluyacağınız  Bordeaux Katedrali ise, bizce mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

 

  1. Marsilya

 

Grekçeler tarafından kurulan şehir Marsilya, Fransa’nın bilinen en eski şehridir. Bordeaux gibi bir liman şehri olan Marsilya sokaklarında gezerken, kendinizi Akdeniz’de geziyor hissetmek son derece olası bir durum. Sıcakkanlı insanları, muhteşem deniz havası ile mutlaka görülmesi gereken şehir; Fransa’nın en çok turist alan bölgeleri arasındadır.

 

  1. Nice

 

Şimdi de sıra geldi misafirlerine, muhteşem bir deniz tatili vadeden şehir Nice’e. Nice, el değmemiş plajları, berrak ve buz gibi deniz suyu ile her yıl milyonlarca turisti kucaklayan, sempatik bir şehir. Doğa ile bütünleşmenizi sağlayacak şehir Nice, muhteşem bir Fransa gezisi için adeta olmazsa olmaz.

 

  1. Strazburg

 

Alman- Fransız kültürü arasında başarılı bir köprü vazifesi gören Strazburg, Avrupa Konseyi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Avrupa Parlamentosu gibi uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapmaktadır.  Bu sebeple, oldukça fazla turist alan Strazburg, University of Strasbourg gibi uluslararası okullara da ev sahipliği yapmaktadır.

 

  1. Cannes

En az Paris kadar ünlü bir başka Fransa gezisi tavsiyemiz : Cannes. Cannes, ilkbahar ve yaz aylarında düzenlenen film festivalleri ile, herkes tarafından adı sıkça duyulan bir sahil kasabası. Arnavut kaldırımlı tarihi sokakların arasından geçerken, sinemaya ve sanata verdiği önemden dolayı bir açık hava sergisi edasına bürünen şehir, eminiz ki sizleri de oldukça etkileyecek…

 

  1. Normandiya

 

Tarihi geçmişindeki Normandiya Çıkartması ile hepimizin adına aşina olduğu şehir, muhteşem şarapları ile de oldukça ünlü. Şehrin üç büyük sahil kasabası olan; Le Havre, Honfleur ve Rouen, bölgeye gidince mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında desek tam da yerinde olacaktır.

 

  1. Saint Tropez

 

Fransa gezisi denince akla gelen bir diğer vazgeçilmez durak Saint Tropez, dünya jet sosyetesi tarafında da fazlaca tercih edilen muhteşem bir şehir. Nice’e 100 km uzaklıkta olan bölgede, önce muhteşem deniz ürünleri ile harika bir yemek yiyebilir, ardından da marina manzarası eşliğinde kahvenizi yudumlayabilirsiniz…

 

  1. Monako

 

Vatikan’dan sonra gelen dünyanın ikinci en küçük ülkesi olma özelliği ile meşhur olan Monako, size adeta görsel bir şölen sunmaktadır. Bölgede bulunan ve Akdeniz mimarisinin başarılı bir örneği olan Prens’in sarayı mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

 

  1. Nantes

 

Fransa gezisi için rotalarınızda mutlaka olması gereken son şehir ise; Nantes. Nastes; Loire Irmağı ortasında yerleşime açılmış, yemyeşil parkları ve oldukça zengin coğrafi özellikleri ile doğa sever herkesin mutlaka görmesi gereken belki de yeşilin en fazla olduğu Fransa şehridir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.