Take a fresh look at your lifestyle.

Tatilde Otelde Akşam Yemeğinde Ne Giyilir?

0

Tatilde Otelde Akşam Yemeğinde Ne Giyilir?

Değişen moda anlayışımızla birlikte gittiğimiz her yer adeta bir podyuma dönüşüyor. Moda kendini besledikçe taraflar hem üretmeye hem tüketmeye fazla açık hale geliyor ve bu durum karşısında sektörler de kendilerini büyütmeye başlıyor. Bu sektörler arasında en popüler olanlardan biri de elbette tatil sektörü. Tatilde kimi insan şehirde ortaya çıkaramadığı tarzını yansıtıyor, kimi insan da kışın kullanmadığı renkleri burada fazlasıyla tercih ediyor.

 

Tatilde yemeklere göre kombin farklılığı

Bildiğimiz gibi herkesin farklı bir moda anlayışı ve stili var. Bunun etrafında şekillenen kombinlerimizi bir de kesinlikle ambiyans etkiliyor. Işıklı bir yer ve gölge bir alan arasında birçok fark var. Bu konuda yemekler de büyük rol oynuyor. Normalde şehirde bir akşam yemeğinde giyilecek sade, şık bir siyah elbise tatil bölgesinde kendini pembe, parlak ve saten bir elbiseye bırakabiliyor. Kahvaltılarda kullanılan beyaz ve krem tonları akşamları daha can alıcı ara renklerle süslenmeye başlanıyor. Tatil yerlerindeki mutluluk ve huzurdan alınan güç ile özellikle kadınlar daha neşeli kombinlerini yapmaya çalışıyorlar. Tatil bölgelerinin kendi tarzları da renklerin ön planda olduğu bir dizayn olduğu için herkes kendi rengini bulmaya çalışıyor. Bu gerçekleştikçe insanlar kendini daha özgür ve dinlenmiş hissediyor çünkü birçoğu kendi yaşamlarında bu kadar istediği moda anlayışını yansıtamayabiliyor. İnsanlar birbirine karşı daha yargısız ve kabullenici. Belki de bu his herkesi kendi stilini yansıtması için yüreklendiriyor ve sokaklarımız daha canlı hale geliyor.

 

Oteldeki akşam yemeklerinde hangi tonlar tercih edilmeli?

 

Kişiden kişiye büyük farklılık gösterebilecek bir konu olsa da, genel güzellik ve estetik algılarımıza göre birkaç tüyomuz elbette var. Gün içinde tatil yerlerinde çoğunlukla açık ve ten rengi tonlarına yakın sakin renkler tercih edilebiliyor. Güneşli ortamda insanlar da bu ışıklı hale ayak uydurmaya çalışıyorlar. Ancak akşamları, öğlen güneşinin verdiği yanık tenlerle beraber tercih edilen parlak ama koyu renkler adeta bir moda şöleni yaşatıyor. Herkesin koyu renk kullanmayacağı bir gerçek, bunu bilen insanlar da mat ama renkli parçalarla geceye uyum sağlıyorlar. Her zaman tek bir moda anlayışı olmayacağı gibi renk algısı da bireyden bireye kesinlikle değişebilir bir şey. Gecenin karanlığı ve kıyafetlerin koyuluğu monoton bir estetik ortaya çıkarırken daha renkli ve canlı parçalar akşam gideceğiniz yemek ve sizi daha tezat bir güzelliğe yaklaştırıyor.

 

En çok tercih edilmesi gereken kombinler nelerdir?

 

 Moda çok hareketli bir konu başlığı olmasına rağmen elbette kimse modayı sıkı sıkıya takip etmek zorunda da değil. Herkes kendi karakterini bulunduğu mekanla bütünleyip yeni kombin fikirleri ortaya atabilir. Bu sebepten belli başlı güzel kombinler pek fazla değişmez sadece gelişir. Yaz modasına uygun, şimdilerde oldukça popüler olan saten, açık tonda büstiyerler ile takım yapabileceğiniz saten, düz ya da çiçek desenli etekler akşam üzeri içeceklerinizle sizi çok sık ve özenilmiş gösterebilir. Bunun yanı sıra tek parça kombin sevenlere özel yırtmaçlı, uzun ve ip askılı elbiseler her bavulun gözdeleri arasında. Koyu renk şortlarla, beyaz oversize gömlekler kadınlar için; beyaz, keten gömleklerle, kahve tonlarındaki bermudalar erkekler için en tercih edilebilir kombinler listesinde.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.