Take a fresh look at your lifestyle.

Tayland Gezi Rehberi

0

Tayland Gezi Rehberi

İçerisinde çok ünlü adalar ve ünlü plajları bulunduğu Tayland, ziyaretçilerini her bütçeye uygun bir tatil imkanı vaad etmektedir. Kalabalık şehirleri,  tapınakları,  el değmemiş köyleri ve  muhteşem plajları ile  her yıl  binlerce turistin Akın ettiği Tayland, kesinlikle ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında. Bizce, özellikle deniz tatil seviyorsanız; Tayland belki de ilk seçenekler arasında olmalı.
Haydi gelin şimdi, sizler için hazırladığımız  Tayland gezi rehberi yazımıza beraberce bir göz atalım.

 

  1. Bangkok

Tayland gezi rehberi oluştururken sizlere ilk tavsiyemiz tabii ki; Bangkok. Muhteşem gökdelenleri, kalabalık gece hayatı ve muhteşem plajları ile göz dolduran şehir, aynı zamanda Tayland’ın başkentidir.

 

  1. Thailand adaları

Tayland gezi rehberi denince belki de herkesin aklına ilk gelen şey; muhteşem Tayland Adalarıdır. Eşşiz kumsalları, benzersiz doğası ve hareketli gece hayatlarıyla her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan bu Adalar, Tayland gezisi yapıyorsanız ve deniz seviyorsanız, kesinlikle uğramanız gereken noktalar arasındadır.

 

  1. Chiang Mai

Tayland Kuzey Dağları ile çevrilmiş bu harika şehir Chiang Mai, kültürel bir gezi yapmak istiyorsanız tamda size göre. Üstelik şehrin doğal güzelliği, sizi gördüğünüz ilk andan itibaren fazlasıyla etkileyecek. Doğa sporları yapanların da fazlası ile tercih ettiği Chiang Mai, sakinliği ve huzuru ile  her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır.

 

  1. Kanchanaburi

Kanchanaburi, Tayland gezi rehberi listeniz de kesinlikle bulunması gereken bir diğer durak. Kanchanaburi’nin  içinde bulunan şelaleler, kesinlikle görmeniz gereken doğal güzellikler arasındadır. Ayrıca Kanchanaburi,  konum olarak da çok önemli bir yerdedir. Çünkü Kanchanaburi, milli parklara çok yakındır. Bölgeye gittiğinizde Japon işgali sırasında ölen işçilere ithaf edilmiş Kwaithat nehri üzerindeki Kwaithat Köprüsü’nü kesinlikle görmenizi tavsiye ediyoruz.

 

  1. Ayuthaya

Chao Phraya  nehrin Vadisi’ne konumlandırılmış Ayuthaya, 1350 yılında inşa edilmitşir. Bankong’a oldukça yakın olan şehir Ayuthaya, Aslında siyam körfezine dökülen üç nehrin oluşturduğu bir adadır. Ada, bu etkileyici görüntüsü ile her yıl binlerce turisti ev sahipliği yapmaktadır.

 

  1. Khao Sok Milli Parkı

Tayland gezi rehberi rotanızın bir diğer durağı olmaya aday Khao Sok Milli Parkı, Aslında Tayland’ın en güzel; fakat en vahşi yerleri arasındadır. Balta girmemiş ormanları, Devasa kayalıkları işsiz nehirleri ile sizi gider gitmez büyüleyecek olan bu Milli Park, yaban domuzlarına, ayılara, fillere ve daha birçok vahşi hayvana da ev sahipliği yapmaktadır.

 

  1. Railay

Tayland gezi rehberi oluştururken listeye seve seve eklediğimiz Railay, Sadece deniz yolu ile ulaşım mümkün olduğu bir yarımadadır. Çünkü, adanın etrafı dik ve sert kayalıklarla çevrilidir. Bu kayaların arkasında bulunan muhteşem plajı ile size keyifli bir deniz tatilde vadeden Railay,  konforlu konaklamalarınız de için birçok bungalov ev hizmete açmıştır.

 

  1. Phanom Rung

Şimdi sıra öyle bir doğal güzelliğe geldi ki; Tayland gezi rehberi oluştururken burayı bizler de seve seve listeye ekledik. Çünkü Phanom Rung, bir volkanın üzerine konumlandırılmış dünyada ki belki de tek mabettir. 10. ve 13. Yüzyıllar arasında inşa edilen bu mabet, Hint tanrısı Şiva’ya adanmıştır.

 

  1. Pai

Sizler için hazırladığımız yazımızın son tavsiyesi ise; Pai. Pai, son yıllarda oldukça fazla tercih edilen sakin ve huzurlu doğası ile adeta misafirlerini büyüleyen muhteşem bir vadi üzerinde konumlandırılmıştır. iddia ediyoruz ki; seyahatinizin Pai durağı, size çok iyi gelecek ve  adeta tüm yorgunluğumuzu attıracaktır. Yanınıza alacağınız rahat yürüyüş ayakkabıları ile bu vadeli keyfini çıkarabilir,  temiz havasında  huzur kokan yürüyüşlere çıkabilirsin.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.